نحوه عبور لوله های تاسیساتی از استاد و رانر

نحوه عبور لوله های تاسیساتی از استاد و رانر

نحوه عبور لوله های تاسیساتی از استاد و رانر


استاد و رانر ( stud and runner )، جزو اجزای دیوار ساختمان است که به دلیل عبور لوله های تاسیساتی از آنها مورد توجه است.

این دو اصطلاح که معمولا در کارگاه های ساختمانی و در مورد دیوارهای پیش ساخته به کار می روند، برای بیان مفهوم آهن آلات افقی و عمودی در این نوع دیوارها مورد استفاده قرار می گیرند. نکته قابل توجه این نوع سازه ها این است که بدانیم آنها بار تحمل نمی کنند. بنابراین از اتصال اجسام سنگین به سازه ی آنها باید خودداری نمود. لازم به ذکر است که زیرسازی شیرآلات و کلیدپریزها و دیگر اجزاء تاسیساتی شامل این استثناء نبوده و بار سنگین به حساب نمی آیند.
استاد ( Stud )به اجزاء عمودی دیوارهای فلزی و یا سازه های دیوار گفته می شود و رانر ( Runner ) به اجزاء افقی گفته می شود.

نمونه ای از جدول مشخصات نسبی استاد رانر یکی از تولید کننده ها در زیر ارائه می گردد:

جدول استاد رانر

همانطور که ملاحظه می کنید استاد و رانرها پوشش گالوانیزه دارند و این به منظور جلوگیری از خوردگی شیمیایی آنهاست. لوله های تاسیساتی از بین استاد و رانرها عبور می کنند.

استاد و رانر

همانطوری که در تصویر زیر ملاحظه می کنید لوله های آبرسانی پس از عبور از سقف از طریق حرکت عمودی مابین استاد و رانرها به سمت پایین (شیرها و خروجیها) حرکت می کنند.

استاد و رانر

همانطوری که قبلا هم گفته شد اجزاء تاسیساتی از جمله شیرها و کلید پریزها می توانند به استاد و رانرها متصل شوند.

استاد و رانر

فلاش تانک های توکار با توجه به اینکه وزنشان بر روی زمین است فقط برای جایگیری بین استاد ها قرار می گیرند و باری به آنها وارد نمی کنند.

استاد و رانر

پس از اتمام کار تاسیسات در دیوار و اتصال تمام اجزاء مورد نظر به آن، دیوار توسط اجزاء نازک کاری پوشانده می شود.

استاد و رانر

شرکت فارسیان افق آرشا با ترویج متد سبک سازی و مقاوم سازی در صنعت ساختمان و نهادینه کردن استفاده صحیح از مصالح سبک از مصارف مختلف از جمله نمای ساختمان ، سقف کاذب ، دیوار های داخلی و پیرامونی تاسیس گردید. این شرکت نماینده انحصاری فروش فایبرسمنت برد با برند DP Board شرکت دیوار پوشش سیمان پارت ( اولین و تنها تولید کننده فایبر سمنت برد اتوکلاوی در ایران) می باشد وهمچنین در زمینه صنعت ساختمان، سبک سازی، آشنا سازی با متریال های نوین ساختمانی و حمایت از تولید ملی صادر کننده فایبرسمنت برد به کشورهایی همچون گرجستان، آذربایجان، عراق، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان بوده است و امیدوار است بتواند در این عرصه گام بزرگی برای صنعت ساختمان کشور عزیزمان ایران بردارد.

مقالات

runnerstudاستادرانر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .