شرکت فارسیان افق آرشا

مزایای آجر پازلی

سهولت کار در بخش ساخت و ساز و اجرا با استفاده از آجر پازلی ( لگویی )

یکی از مزایای حائز اهمیت آجر های پازلی در سیستم ساخت و ساز این است که کار کردن با آن بسیار تمیز و مرتب و همچنین راحت و آسان است. در سازه های که از آجر پازلی استفاده می شود نیازی به بند کشی و یا استفاده از قالب های چوبی و فلزی برای ساخت ستون نیست که این امر باعث کاهش نیروی انسانی می شود؛ به گونه ای که حتی یک فرد هم بدون نیاز به کمک قادر به ساخت یک سازه می باشد.

سهولت کار در بخش تاسیسات ساختمان با استفاده از آجر پازلی ( لگویی )

1

بدلیل سوراخهای تعبیه شده، برای هر نوع لوله کشی و سیم کشی در ساختمان نیازی به تخریب آجر پازلی نمی باشد.

لوله کشی و سیم کشی در ساختمان بدون نیاز به تخریب
2

استفاده از آجر پازلی منجر به کاهش هزینه در حجم مصرفی بالای ملات می شود.

آجرهای پازلی ، لگویی یا قفل شونده
3

آجرهای پازلی بدلیل عدم تخریب جهت هر گونه فعالیتهای الکتریکال و مکانیکی عایق صوتی و حرارتی بسیارعالی هستند.

نمونه هایی از استفاده آجر پازلی در ساختمان​

کاهش هزینه با استفاده از آجر پازلی ( آجر سبز یا مدولار و حافظ محیط زیست )

با توجه به افزایش قیمت در انرژی و سوخت، استفاده از آجرهای پازلی موجب کاهش هزینه چشمگیر، در حمل مصالح و به طور کلی اجرای پروژه می شود.
از جمله مواردی که باعث کاهش هزینه در ساختمان سازی با استفاده از آجرهای پازلی می شوند عبارتند از: کاهش 50% هزینه در استفاده از فولاد، کاهش 60% مصرف بتن و سیمان، کاهش نیروی انسانی در ساخت سازه، افزایش سرعت ساخت، کاهش در مصرف مصالح بین آجرها، پلاستر کردن، هموار کردن سطح دیوار قبل از گچ کاری بیان و بسیاری دیگر.
ضمن اینکه آجر پازلی ( لگویی ) قابلیت تولید در رنگ های متنوع را با توجه به نما داشته، منجر به کاهش هزینه های رنگ آمیزی و افزایش جلوه ی نما می شود.

آجر پازلی یا مدولار حافظ محیط زیست

علت نامیده شدن آجر مدولار و حافظ محیط زیست این است که در ساخت این نوع آجر از مدرن ترین تجهیزات روز استفاده گردیده و این آجر با کیفیت بالایی تولید می گردد که نسبتا از آجر معمولی سبکتر می باشد. آجر سبز به دلیل نوع طراحی و شکل منحصر به فردی که دارد منجر به کاهش مصرف مواد معدنی ( سیمان، شن ، ماسه، …. ) می شود که همین امر می تواند باعث بقای محیط زیست گردد.

مقاومت فشاری بالا و ضد زلزله

آجرهای پازلی دارای مقاومت فشاری بالای 3 مگاپاسکال می باشد که از این نظر تنها آجر موجود در کشور است. همچنین به علت طراحی خاص و مهندسی آن که میتوان از درون حفره های آن میلگرد عبور داد و دیوارها را بصورت عمودی و افقی در برابر لرزش های زلزله مسلح نمود، که این امر آجر پازلی را مقاوم ترین نوع آجر در برابر زلزله می کند. از مزیت های دیگر آن این است که با این کار در هنگام زلزله دیگر دیوار روی افراد آوار نمی شود.
این آجر همانند قطعات پازل است که به همدیگر جفت می شوند و نیازی به ملات ندارند. ضمن اینکه دارای سوراخهایی است که توسط آرماتور به زمین متصل می شود.
این نوع آجر دارای 98 درصد عایق حرارتی و 67 درصد عایق صوتی است و به دلیل سبک بودن آن باعث کاهش وزن عمومی ساختمان می شود.

صرفه جویی در زمان اجرا

افزایش سرعت ساخت و ساز بدلیل طراحی منحصر بفرد آجر پازلی و عدم نیاز به اقدامات نظیر رنگ و پلاستر کردن باعث می شود که فرآیند ساخت سازه در سریع ترین زمان ممکن انجام شده و در وقت صرفه جویی بسیار شود

نیاز به مشاوره دارید؟

سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.