شرکت فارسیان افق آرشا

خمیر کاغذ فلاف پالپ

خمیر کاغذ فلاف پالپ

خمير الياف كوتاه (هاردوود)، خمير الياف بلند (سولفيت و سولفات)، مواد افزودنی نظير مواد ضد عفونی كننده، مواد پر كننده و مواد مربوط به افزایش دهنده مقاومت تر و خشك كاغذ. مواد ذكر شده با درصدهای مشخص در مخزنی بنام پالپر با هم مخلوط شده و در چستهای موجود ذخيره می گردد. قبل از رسيدن خمير به ماشين كاغذ، خمير از پالايشگرهای مختلفی جهت تميز شدن و همچنين از دستگاهی بنام ريفاينر جهت رشته رشته شدن عبور كرده و پس از آن به ماشين كاغذ تغذيه می گردد.

خمیر فلاف پالپ یا خمیر کاغذ پالپ و یا اصطلاحا خمیر پالپ از ضایعات کاغذ و لینتر پنبه (آلفا سلولز) و سافت وود (خمیر چوب نرم ) و هاردوود ساخته می شود .پروژه تولید خمیر کاغذ بهداشتی پالپ جهت مصارف کارخانه های تولید نوار بهداشتی و پوشک بچه می باشد. (لایه داخلی نوار بهداشتی و پوشک بچه وظیفه جذب مایع را به عهده دارد.) که موارد مصرف آن در 8 مورد دیگر نیز شناسایی شده است . تقریبا 95% این نوع مواد خام وارداتی می باشد و نزدیک به 250 کارخانه مصرف کننده و حدود 6 کاخانه تولید کننده این نوع مواد خام در ایران موجود می باشد. هرکارخانه تولید خمیر پالپ نهایتا مصرف 2 کارخانه را میتواند جوابگو باشد و کارخانه های دیگر نیاز به این نوع خمیر پالپ دارند. درنهایت از لحاظ بازار فروش مشکلی ندارد .

همچنین ماشین آلات ساخت این شرکت با کیفیت و گارانتی در حد ماشین آلات اروپایی می باشد و کیفیت ماشین آلات و مواد تولیدی و بازار فروش و غیره تضمین شده است. بطوریکه کارخانجات تولید خمیر کاغذ پالپ هیچگونه دغدغه ای در مورد فروش محصول خود نداشته و ندارند. مواد مصرفی مورد استفاده در این نوع خمیر کاغذ لینتر پنبه و ضایعات کاغذ بدون یووی و ضایعات کارخانه های تولید نوار و پوشک و بعضی از انواع خمیر کاغذ کرافت الیاف بلند و آلفا سلولز با گریدهای مختلف می باشد.

لازم به توضیح است که خود کارخانه های مصرف کننده خمیر پالپ خودشان تولید کننده مواد خام مصرفی در تولید خمیر پالپ می باشند به شکلی که خمیر کاغذی خارجی که بیشتر این کارخانجات در تولید خود به صورت ضایعات از پروسه تولید خارج می شود، بصورت بازیافت در کارخانه تولید پالپ بصورت خمیر کاغذ فلاف پالپ تولید می شود. به طور کلی می توان عمده مصرف خمیرها را در انواع مختلف برای تولید تیشو، پوشک بچه و نوار بهداشتی عنوان نمود.

آنالیز خمیر کاغذ فلاف پالپ

شرح آزمون نتیجه آزمون حدود قابل قبول روش اجرا
حداقل جرم پایه (گراماژ) 735 650 گرم بر متر مربع به بالا طبق استاندارد 5911 بند 7_1
میانگین رطوبت موجود 4 8_0 درصد طبق استاندارد 5911 بند 7_2
ضخامت (میلیمتر) 1.5 1_2 , 2 mm طبق استاندارد 5911 بند 7_3
ph 20,6 5/8 الی 7 طبق استاندارد 5911 بند 7_4
واکنش در مقابل نور ماورا بنفش UV مطابق حداکثر 3 نقطه به قطر یک میلیمتر طبق استاندارد 5911 بند 7_5
درجه روشنی (حداقل) 87 80 درصد طبق استاندارد 5911 بند 7_7
درصد خاکستر Ash 0 , 0.9 1_0 طبق استاندارد 5911 بند 7_10
حداقل چگالی 515 500 کیلوگرم بر متر مربع طبق استاندارد 5911 بند 7_6
حداقل میانگین طول الیاف 2 , 35 حداقل 2 میلیمتر طبق استاندارد 5911 بند 7_9
شرح آزمون نتیجه آزمون حدود قابل قبول روش اجرا
شمارش کلی میکرو ارگانیسم ها (در گرم) 10*5 حداکثر 200 استاندارد 7069
باکتریهای کلیفرم (در یک دهم گرم) منفی منفی استاندارد 7069
سودو موناس آئروژینوزا (در یک دهم گرم) منفی منفی استاندارد 7069
استافیلو کوکهای کواگولاز مثبت (در یک دهم گرم) منفی منفی استاندارد 7069
اسنرپتو کوک های فکالیس (در یک دهم گرم) منفی منفی استاندارد 7069

فایل pdf آنالیز خمیر کاغذ فلاف پالپ

نیاز به مشاوره دارید؟

سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.