شرکت فارسیان افق آرشا

آجر پازلی (لگویی) چیست؟

آجرهای پازلی ، لگویی یا قفل شونده

آجر پازلی یا قفل شونده نوعی مدرن از مجموعه آجر های موجود در صنعت ساخت و ساز کشور می باشند که به آجر های سبز و حافظ محیط زیست شهرت دارند. این آجر ها با توجه به نوع بافت و طراحی منحصر به فردی‌که دارند میتوان مدت زمان اجرای کار را به حداقل برسانند و همینطور شکل خاص آن توانایی انجام هر نوع طرحی را به مجری دهد و اجرای طرح های خاص با این نوع آجر بینهایت طرح می باشد.

ویژگی های آجر پازلی

سوراخ های موجود در سیستم آجرهای مدولار علاوه بر اینکه کمک زیادی به کنترل حرارت و عایق صدا می نماید، قابلیت استفاده از میلگردهای تقویتی در ساخت سازه را نیز فراهم می کند که از آن می توان بعنوان پشتیبان استفاده کرد. در نتیجه در این نوع سازه ها به قالبگیری نیازی نیست و در مصرف چوب و قالب صرفه جویی می شود.

موارد استفاده از آجر پازلی

آجر های زیست محیطی و مدولار در کشورهای زیادی مورد تست و تاییدیه فنی قرار گرفته و بهترین راه برای بازسازی و نوسازی ساختمان‌هاست و همچنین این روش بعنوان روشی کم هزینه و با کیفیت بالا در کشورهای مختلف معرفی گردیده است که در مجلات دکوراسیون و معماری از این روش بعنوان انقلابی در صنعت ساخت و ساز و آجر های سبز یاد شده است. مجموعه این عوامل باعث شده که با توجه به کیفیت، استفاده از آن در بخش های مختلف عمرانی افزایش یابد و با توجه به ساختار کاهش هزینه ها را در برداشته باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟

سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.